Jak głosi tytuł będzie to mój pierwszy post. "Trochę ogotowaniu", to jego drugi człon, więc już pewnie wiecie czym się pasjonuję :3 Tak, tak, dobrze zgadliście, gotowaniem, a najbardziej kuchnią francuską. Być może właśnie w tym momencie pomyśleliście o żabich udkach, ale, proszę Was, żabie udka to nie jest jedyna potrawa we Francji, zasługująca na uwagę! W końcu kuchnia francuska to z bardziej słodkich rzeczy m. in. crème brûlée, makaroniki czy różniste torciki, a z tych słonych quiche, kremy, mięso i wiele gatunków sera. Kuchnia francuska jest bardzo specyficzna. Panuje w niej masło, które dodawane jest do prawie wszystkich kulinarnych tworów.
 |
| quiche (coś w rodzaju placka z farszem warzywnym) |
 |
| crème brûlée |
 |
| makaroniki |
Jedną z najlepszych osób, które gotowały i uczyły się od podstaw kuchni francuskiej była Julia Child (prawdopodobnie kojarzycie Ją chociażby z filmu "Julie&Julia). Poniżej zdjęcia trzech, wybranych potraw francuskich. Historia tej osoby w pigułce : Amerykanka, miała męża pracującego w ambasadzie amerykańskiej. Jako pierwsza kobieta ukończyła prestiżową szkołę Le Cordon Bleu. Spopularyzowała w Ameryce kuchnię francuską.
 |
| Julia Chid | |
Dziękuję i do napisania *.*